Akademik

Akademik

Akademik prowadzony przez Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Arka” jest miejscem do zamieszkania dla 40 osób. Jest to akademik, który nie tylko zapewnia miejsce do mieszkania dla studentów, ale także, a może przede wszystkim pozwala przeżywać okres studiów wśród osób wyznających te same wartości które w życiu nie szukają jedynie sukcesu na studiach i w życiu zawodowym, ale pragną realizować swoje życie zgodnie z duchem Ewangelii.

Akademik składa się z 8 segmentów: segment jest wyposażony w kuchnię oraz łazienkę. Najmniejszym segmentem jest pokój 3-osobowy, największym natomiast jest segment składający się z czterech dwuosobowych pokoi. W akademiku są pokoje 2 i 3+osobowe.

Akademik znajduję się na dwóch piętrach Domu Słowa Bożego przy ulicy Grochowskiej 194/196 w Warszawie przy rondzie Wiatraczna. Składa się z kilkunastu 2-3 osobowych pokoi połączonych w segmenty damskie lub męskie. W każdym segmencie jest wspólna łazienka i kuchnia.

Jeśli jesteś studentem wyznania rzymskokatolickiego i chcesz zamieszkać w Akademiku ARKA zapraszamy Cię do wypełnienia podania, do którego należy dołączyć opinię Księdza Proboszcza z Twojego miejsca zamieszkania (rodzinnej parafii). Zanim wypełnisz podanie prosimy o przeczytanie Regulaminu. Następnie umów się na rozmowę z Dyrektorem Akademika, którym jest Diecezjalny Duszpasterz Akademicki, ks. Paweł Cieślik.

Mail: arka@wierzymy.pl

Telefon do sekretariatu: 22 512 00 60 (od poniedziałku do piątku 9.00-15.00).

Na terenie akademika znajduje się kaplica, do której każdy o dowolnej porze może wejść na modlitwę. Sprawowane są w niej Eucharystię w każdy dzień oprócz niedziel.

W celu rekreacji poprzez grę w planszówki, oglądanie programów telewizyjnych lub zwykłe towarzyskie rozmowy, każdy mieszkaniec akademika może się udać do sali spotkań. A dla tych, którzy lubią poczuć ducha sportowej rywalizacji czeka stół pingpongowy.

Bardzo dużą zaletą akademika jest to, iż mała ilość mieszkańców przyczynia się do tego, iż łatwo jest stworzyć domową atmosferę.

W kaplicy znajduje się Ikona Zesłania Ducha Świętego i obraz Matki Bożej Stolicy Mądrości w tym duchu też przyjął się zwyczaj modlitwy we środy – zawierzenia środowiska Akademickiego Matce Bożej Stolicy Mądrości. Raz w miesiącu mamy wspólną Eucharystię i potem nasze wspólne spotkanie.

Modlitwa o dary Ducha Świętego:

Duchu Święty, proszę Cię o dar Mądrości,
do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,
O dar Rozumu,
do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,
O dar Umiejętności,
abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,
O dar Rady,
abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,
O dar Męstwa,
aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,
O dar Pobożności,
abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
O dar Bojaźni Bożej,
abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża…
Amen.