O Nas

O Nas

Witaj!

Cieszymy się, że zainteresowało Cię nasze Duszpasterstwo Akademickie ARKA. Mamy nadzieję, że starasz się odkrywać swoje człowieczeństwo we współpracy z Panem Bogiem i dzięki temu jesteś tu z nami. Być może zastanawiasz się, w jaki sposób poza ciałem i psychiką rozwijać także ducha. Jeśli tak – zapraszamy Cię do ARKI.

Duszpasterstwo Akademickie „ARKA” towarzyszy młodzieży studiującej na różnych kierunkach i uczelniach warszawskich. Wraz z naszym duszpasterzem akademickim codziennie poszukujemy siebie i Boga, byśmy mądrze mogli przeżywać swoją młodość, a następnie dobrze ułożyć życie.

Nasza formacja ukierunkowana jest na Jezusa Chrystusa i Jego Matkę – „Stolicę Mądrości” (Youcat nr 60), byśmy mogli tak, jak On wzrastać w mądrości i w łasce u Boga i u ludzi. Każdy człowiek pierwszą formację miał w rodzinie. Kontynuując ją już w życiu dorosłym (choć studenckim 🙂 uczymy się trwania w łasce Bożej, a także dobrych relacji międzyludzkich. Temu służą: życie sakramentalne, spotkania formacyjne z zaproszonymi gośćmi, życie wspólnotowe oraz wyjazdy rekolekcyjne, wypoczynkowe i turystyczne. Poza tym lubimy pograć w piłkę siatkową, tenis stołowy, zorganizować wieczór filmowodyskusyjny i … Chyba sam musisz sprawdzić, jak wiele dobrych rzeczy się u nas dzieje.

Jeśli choć trochę Cię zainteresowaliśmy, a nie chcesz codziennie balować na imprezach lub siedzieć przed telewizorem, a żyć także inaczej ubogacając naszą wspólnotę swoją obecnością to – zapraszamy do kontaktu.

Duszpasterz nie gryzie! … ludzi 🙂