Akademik

Akademik

Akademik prowadzony przez Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Arka” jest miejscem do zamieszkania dla 40 osób. Jest to akademik, który nie tylko zapewnia miejsce do mieszkania dla studentów, ale także, a może przede wszystkim pozwala przeżywać okres studiów wśród osób wyznających te same wartości które w życiu nie szukają jedynie sukcesu na studiach i w życiu zawodowym, ale pragną realizować swoje życie zgodnie z duchem Ewangelii.

Akademik znajduję się na dwóch piętrach Domu Słowa Bożego przy ulicy Grochowskiej 194/196 w Warszawie przy rondzie Wiatraczna. Składa się z 8 segmentów: każdy segment wyposażony jest w kuchnię oraz łazienkę. Najmniejszym segmentem jest pokój 3-osobowy, największym natomiast jest segment składający się z czterech dwuosobowych pokoi. W akademiku są pokoje 2 i 3 -osobowe. W roku akademickim 2023/24 czesne wynosi 700 zł za miesiąc.

Jeśli jesteś studentem wyznania rzymskokatolickiego i chcesz zamieszkać w Akademiku ARKA zapraszamy Cię do wypełnienia kwestionariusza oraz podpisania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Zanim wypełnisz podanie prosimy o przeczytanie regulaminu. Następnie umów się na rozmowę z Dyrektorem Akademika, którym jest Diecezjalny Duszpasterz Akademicki, ks. Paweł Cieślik.

Mail do sekretariatu: arka@wierzymy.pl

Telefon do sekretariatu: 22 512 00 60 (od poniedziałku do piątku 9.00-15.00)

Mail do ks. Pawła Cieślika: xpc2006@gmail.com

Na terenie akademika znajduje się kaplica, do której każdy o dowolnej porze może wejść na modlitwę. Sprawowane są w niej Eucharystię w każdy dzień oprócz niedziel.

W celu rekreacji poprzez grę w planszówki, oglądanie programów telewizyjnych lub zwykłe towarzyskie rozmowy, każdy mieszkaniec akademika może się udać do sali spotkań. A dla tych, którzy lubią poczuć ducha sportowej rywalizacji czeka stół pingpongowy.

Bardzo dużą zaletą akademika jest to, iż mała ilość mieszkańców przyczynia się do tego, iż łatwo jest stworzyć domową atmosferę.

W kaplicy znajduje się Ikona Zesłania Ducha Świętego i zdjęcia przedstawiające św. Edytę Stein oraz bł. Carlo Acustisa. Jego relikwie stoją obok. W tym duchu też przyjął się zwyczaj modlitwy we środy – zawierzenia środowiska Akademickiego Matce Bożej Stolicy Mądrości. Raz w miesiącu mamy wspólną Eucharystię domowników i potem nasze wspólne spotkanie.